Specifika dopravy

Zasílání kvašených výrobků v balíčku dopravou má svá specifika. Seznamte se prosím s nimi, ať u vás při obdržení takového balíčku nedojde k rozčarováni či rozmrzení.

Veškeré specifikum vychází z toho, že naše kvašené = fermentované výrobky jsou živé. Proces jejich kvašení není žádným způsobem zastavený, bakterie mléčného kvašení tudíž pracují, pokud lidově řečeno nezmrznou, neuvaří se, nebo nejsou jiným, např. chemickým způsobem umrtvené.
Čím teplejší prostředí obývají, tím aktivněji pracují. Čím je jim větší zima, tím víc svůj proces zpomalují. Při tomto procesu bakterie krom jiného vytváří plyn, který nám právě způsobuje specifikum dopravy kvašených produktů.

Kdo se s tímto nikdy nesetkal, může si zjednodušeně představit šampaňské. Pokud je teplé, při otvírání nám jeho obsah vytryskne ven, pokud je dobře vychlazené, může být otevřeno bez větších ztrát.

Mějte tedy prosím na paměti, že pokud si zakoupíte produkt, který má ve svém popisu označení Specifická doprava , je to přesně ten produkt, který se vám po obdržení může chovat právě jako šampaňské.

Konkrétně:

  • V teplejších dnech můžete obdržet kvašený produkt, jehož tekutina bude mírně vyteklá nebo bude mít sklenička vypouklé víčko. Produkt je v naprostém pořádku (není důvod se znepokojovat nebo produkt reklamovat), bakterie mléčného kvašení pracují, jak mají a plynem, který v uzavřeném prostoru vytvářejí, způsobují tlak na víčko. Někdy se díky tomu tekutina dostane i přes dobře utažený závit.
  • Z výše uvedených důvodů v letních (či jiných teplých) měsících označené produkty zasílat nebudeme.
  • Před otevřením kteréhokoli takto označeného produktu (a lépe všech) jej dobře vychlaďte. Chápeme, že byste chtěli ochutnat hned:), ale přeci jen trpělivost růže přináší a podstatně snížíte možnost, že dopadnete, jak zobrazuje níže uvedená fotografie.
  • I po vychlazení otvírejte skleničky nad lehce omyvatelnými povrchy, jako např. dřez, talíř apod. Přeci jen, co kdyby náhodou;)

Doufáme, že tato specifika dopravy nezmenší vaši radost a potěšení nejen z úžasné chuti živých kvašených výrobků.

Nákupní košík
Přejít nahoru