Jenty prirozeně na web.png

Smoothie alias koktejl

koktejl-zepredu.jpg
Tak už jsem tam taky.
Nedávno jsem si kamarádkám postěžovala, že jak jezdím na trh, pořádně se ráno nestihnu najíst a na trhu už nemám šanci. Stojím tam sama a žvejkat sváču před kolemjdoucími mi fakt přijde nevhodné. Poradily mi, ať si ráno udělám smoothie, že mě to nakopne. Smoothie je prostě koktejl. Akorát ne, ten co známe - z mléka a prášku, ale z čerstvé zeleniny a ovoce. Tak trénuju.

Nic nového pod sluncem, je mi to jasné. Ovoce je klasika, ale narvat tam salát nebo mrkev, to je pro mě neslýchané. A k tomu pro mě dneska osobní šok. Byla jsem totiž ráno nakoupit, už jsem mířila k pečivu a nějak mě přešla chuť. Vzala jsem to k ovoci a zelenině, na zahradě natrhala zbytek a vzniklo z toho smůtý. Čím častěji ho dělám (zatím tak po páté), tím větší mám na něj chuť a tím ochotnější jsem věnovat tomu čas. Zajímavé, zajímavé. Jako snídaně mi to zatím stačí. Uvidíme, co na to tělo. Svačina kolem desáté nutná.

Jsem zvědavá, až si jednou stihnu smůtý udělat před trhem, jaké to bude.

Dnešní kombinace: půl malé červené řepy, tři pidi mrkvičky vytažené ze záhonu, pár čerstvě utržených kozlíčků polníčků, dva banány a meloun. Nehorázně sladké, vyšly z toho dvě sklenice. Příště ubrat banánu a přidat víc melounu a citrón. Včera tam byl zas ananas, to mi caparti skoro snědli. Každé zvlášť bych si to ke snídani nedala, snad jen ten meloun. Ale rozšmelcované se to pije příjemně.

A kdo dočetl až sem, tak může vyhrát, když správně odpoví na otázku. Otázka zní: co za zeleň se zelená nahoře na smůtý vedle kozlíčku polníčku? První správnou odpověď odměním kornoutkem koření dle vašeho výběru. Své odpovědi mi posílejte na info@jenty.cz. Každý email má jeden pokus. Jedinou podmínkou v této hře je souhlas se zveřejněním jména v této podobě: např. Milada Z. z Lanškrouna. Hra je časově neomezená, dokud se někdo netrefí. Až se někdo trefí, připíšu to sem. Nespornou výhodu mají ti, co si nechají posílat Novinky. To už je život. Vzhůru dolů!

Vaše Petra
v Opavě, 29. 6. 2016
koktejl-mixer.jpg
koktejl-shora.jpg
Už se někdo trefil. Čímž ukončuji soutěž. Vedle kozlíčku polníčku se zelenají maličké lístky meduňky.
22.07.2016 12:02:47
gallusp
Email: info@jenty.cz
Chcete si přečíst Novinky za čerstva? Rádi Vám je budeme zasílat na Váš email:
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one