Jenty prirozeně na web.png

Zelí zdražuje

zeli.jpg
12. 2. 2019 by gallus

Možná jste si někteří všimli nebývalého zvýšení cen hlávkového zelí v obchodech. Ani výrobcům se zvýšení cen surovin nevyhýbá...
Pochopitelně čím déle od sklizně, tím jsou zelenina i ovoce dražší. To je přirozené a děje se to každým rokem. Přesto jsem byla doposud schopna udržet ceny výrobků stálé.

Letos ovšem zelinářům počasí nepřálo a hlávkové zelí se neurodilo v podobném množství jako v předchozích letech. Je to přirozený jev, někdy je líp, někdy je hůř. A přirozeně - čeho je nedostatek, to je dražší. A přirozeně, čím jsou dražší vstupy, tím dražší budou i výstupy.

Zatím ceny JENTY výrobků ustály zvýšení cen koření i nárůst cen obalů, v malé míře to bylo kompenzováno (nechťačky) zavedením levnější (přesto si myslím, že kvalitnější) soli.

Ovšem meziroční zvýšení ceny suroviny o více jak 100%, která tvoří téměř 100% výrobku, je již nekompenzovatelné. Proto i více než po dvou letech stálých cen jsem nucena přistoupit ke zdražení, v tomto případě kysaného zelí. S velkou pravděpodobností to nemine v blízké budoucnosti ani kvašenky, ale budu se snažit případné navyšování cen výrobků provádět postupně.

Nemohu Vám konkrétně sdělit, kolik bude stát JENTY kysané zelí ve Vašem oblíbeném obchůdku po zdražení (každý obchodník má svou vlastní cenovou politiku), ale určitě bude jeho cena vyšší než doposud.

Děkuji Vám za pochopení. Přírodě neporučíme, a je to tak správné a přirozené.
13.02.2019 19:48:17
gallusp
Email: info@jenty.cz
Chcete si přečíst Novinky za čerstva? Rádi Vám je budeme zasílat na Váš email:
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one